Lösev
29.05.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Amatör Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım

Amatör Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım
REKLAM ALANI

Bilecik’te faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine Bilecik Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden ayni ve nakdi yardım sağlandı.
Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda Vali Dr. Kemal Kızılkaya tarafından 40 spor kulüplerine nakdi, 73 spor kulübüne ayni yardımlar takdim edildi.
Bilecik’te sporun gelişmesi için gayret ettiklerini belirten Vali Kızılkaya, “Geçtiğimiz 2022 yılında yine aynı programda spor kulüplerimize 200 Bin Türk Lirası maddi yardım sağlamıştık. Bu yıl yapılacak olan yardımı neredeyse 5 katına çıkartarak 40 spor kulübümüze 945 Bin Türk Lirası destek sağlayacağız. 73 spor kulübümüze de; basketbol, voleybol ve futbol topları başta olmak üzere, tişört, antrenman yeleği, sırt çantası, yağmurluk, eşofman takımı desteğini de ayrıca sağlıyoruz. Sporcularımız daha iyi şartlarda ve daha elverişli malzemelerle faaliyetlerini icra edebilmeleri için bu destekleri hayata geçirdik. Bunların yanı sıra 2022 ve 2023 yıllarında tesisleşme anlamında ciddi adımlar attık. Toplamda 413 Milyon 775 Bin 203 Türk Lirasını bulan 5 önemli tesisimizin yapımı devam ediyor. Bilecik Stadyumu, Söğüt Gençlik Kampı ve Oba Kent Projesi, Pazaryeri Spor Salonu, Pazaryeri Yüzme Havuzu ve Bozüyük Gençlik Merkezi tamamlandığında bölgelerinde önemli birer cazibe alanı oluşturarak şehrimizin sosyal birikimine katkı sağlayacaktır. Diğer yandan Gölpazarı, Osmaneli, Söğüt ve Vezirhan’da ihalesi yapılan ve yakın zamanda inşasına başlanacak olan 9 spor tesisi tamamlandığında Bilecik spor alanında altın çağını yaşayacağından hiç şüphemiz yoktur. Burada bizlere düşen en önemli görev; yapılacak olan tesislerin en verimli şekilde kullanarak binlerce gencimizin ve çocuğumuzun yararlanmasını sağlamaktır. Tüm bu yatırımların Bilecik’te hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen, spora ve sporcuya daime değer vererek imkanlar sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na şükranlarımı sunuyorum.” Diyerek tüm spor kulüplerine başarılar diledi.
Düzenlenen programa Vali Kızılkaya’nın yanı sıra Milletvekili Selim Yağcı, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, kurum amirleri, spor kulüpleri yöneticileri ve sporcular katıldı.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ