Lösev
22.04.2024 - Bilecik'te Yeni Bir Ses...

Afetzedelerin Yaraları Devlet Eliyle Sarıldı

Afetzedelerin Yaraları Devlet Eliyle Sarıldı
REKLAM ALANI

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, AFAD Sel Yardımlarından yararlanan afetzede işyeri sahipleriyle görüştü. Bilecik’te 2022 yılında yaşanan aşırı yağışlarda meydana gelen selden etkilenerek zarar gören ve AFAD Sel Yardımlarıyla destek sağlanan bazı işyeri sahipleriyle Vali Kızılkaya bir araya geldi.

AFAD, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın destekleriyle toplamda 10.047.242 Lira yardımın afet zedelere aktarıldığının altını çizen Vali Kızılkaya; “2022 yılında Bilecik’imizde yaşanan aşırı yağışlar bazı bölgelerde sellere neden olmuş ve işyeri, konut, tarım arazisi gibi yerlerde maddi kayıplara yol açmıştı. Bu kapsamda sahada yürütülen çalışmalar neticesinde; 13 işyerine, 512 haneye ve 1.450 çiftçimize yaşanan kayıpların bir telafisi olarak 10.047.242 Liralık bir desteği sunmuş olduk. Devletimiz nerede bir mağdur olsa muhakkak onun yanında olur ve desteğini esirgemez. Atalarımızdan bizlere miras kalan bu sosyal devlet anlayışıyla yurdumuzun her köşesinde hizmetlerimiz kesintisiz devam ediyor. Rabbim devletimize zeval vermesin. Afetlerden etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun.” dedi.

Vali Kızılkaya yardımların verilmesinde destek olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a ve Milletvekili Selim Yağcı’ya teşekkürlerini iletti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ